"Απέραντη θλίψη σκόρπισε στο Κιλκίς και σε ολόκληρη την αθλητική οικογένεια του Νομού, η είδηση ότι έφυγε από κοντά μας ο αθλητής του στίβου και αθλητής της ζωής, ο αγαπητός σε όλους Τριαντάφυλλος Τριανταφυλλίδης, μετά από μάχη με τη χρόνια νεφρική ανεπάρκεια.
Ο Τριαντάφυλλος, έδωσε τη μάχη επί χρόνια χωρίς να λυγίσει και σήμερα το πρωί αποχαιρέτησε τη ζωή στα 55 του χρόνια.

Ο Αείμνηστος Τριαντάφυλλος θα μείνει στην ιστορία, ως ο άνθρωπος που αγωνίστηκε σκληρά και δεν φοβήθηκε δυσκολίες και εμπόδια, έκανε υπερήφανους τους Κιλκισιώτες με πρωτιές ως σφαιροβόλος στην Ελλάδα και στα Βαλκάνια ενώ υπηρέτησε τον ΓΑΣΚ εργαζόμενος ακατάπαυστα.

Το Διοικητικό Συμβούλιο του ΓΑΣΚ, εκφράζει τη βαθειά του θλίψη, για το χαμό του Τριαντάφυλου και τα συλλυπητήρια του, προς την οικογένεια του και τους πολλούς φίλους του ενώ αποφάσισε να παρουστούν όλα τα μέλη του Δ.Σ. στην νεκρώσιμη ακολουθία και να καταθέσει στεφάνι στη μνήμη του.

Για το Διοικητικό Συμβούλιο
Ο Πρόεδρος Παναγιώτης Λαπατίνας
Ο Γεν. Γραμματέας Χρήστος Καναρόπουλος

Α2 ΓΥΝΑΙΚΩΝ: 2 ΣΤΑ 2 Ο ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ

Το "2 στα 2" στον 1ο Όμιλο της Α2 Κατηγορίας χάντμπολ γυναικών πέτυχε ο Παναιτωλικός που επιβλήθηκε στο κλειστό του ΔΑΚ Αγρινίου του Άρη Νίκαιας με 33 - 24.
Η ομάδα του Γιώργου Ραμμόπουλου πραγματοποίησε αρκετά καλή εμφάνιση φτάνοντας σε μία άνετη νίκη. Οι κοπέλες του Παναιτωλικού μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι και πήραν από την αρχή προβάδισμα στο σκορ. Μετά το 20ο λεπτό μάλιστα οι παίκτριες των γηπεδούχων ανέβασαν την απόδοσή τους και έφτασαν τη διαφορά στα 7 τέρματα. Οι φιλοξενούμενες δεν μπόρεσαν να ακολουθήσουν τον ρυθμό του Παναιτωλικού στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου και η διαφορά έφτασε στο 40ο λεπτό τα 14 γκολ. Από εκείνο το σημείο και μετά ο Παναιτωλικός φρόντισε να διαφυλάξει το σκορ και να φτάσει άνετα στη νίκη με το τελικό 33 - 24.

Α2 ΑΝΔΡΩΝ: ΟΙ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ ΤΩΝ ΟΜΙΛΩΝ