Αγριά Βόλου - Βριλήσσια 18 - 20 (8 - 14)
Ζαφειράκης - Ασπίδα Ξάνθης 36 - 29 (14 – 13)
Δίας - Χιλιώτης Δράμα 27 - 29 (8 – 15)
ΑΟ Ιωαννίνων - Πρωτέας Άρτας 25 - 27 (13 – 13)
ΓΑΣ Καματερού - ΟΦΝΙ 22 - 22

Α2 ΑΝΔΡΩΝ: ΑΝΕΤΗ ΝΙΚΗ ΓΙΑ ΤΟ ΣΕΡΙΦΑΤΟ

Η ομάδα του Σεριφάτο επικράτησε της Σαλαμίνας, με σκορ 29-19 για την 6η αγωνιστική του Νοτίου Ομίλου της Α2 Εθνικής, χωρίς ωστόσο να ικανοποιήσει με την εμφάνισή της και δείχνοντας επηρεασμένη από την ήττα στον Έσπερο Καλλιθέας.
Εύκολο το πρώτο ημίχρονο για το Σεριφάτο, όπου στο δεκάλεπτο οι παίκτες του Βασίλη Αναστασέλου προηγήθηκαν με 5-0, ενώ το ημίχρονο έληξε με 16-8.
Στην επανάληψη, το Σεριφάτο είχε σταθερά ένα προβάδισμα 7 τερμάτων, ενώ η Σαλαμίνα προσπάθησε να μην ξεφύγει η διαφορά. Έτσι, το επιμέρους σκορ 13-11 στο β’ μέρος διαμόρφωσε το τελικό 29-19.

Α1 ΓΥΝΑΙΚΩΝ: ΤΑ ΣΗΜΕΡΙΝΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

7η αγωνιστική, Σάββατο 21/11/2015

Αμύντας Αμυνταίου - ΓΑΣ Καματερού 22 - 19
Φέτα Ήπειρος Αναγέννηση Άρτας - ΠΑΟΚ 20 - 26
ΟΦΝΙ - Μ. Αλέξανδρος 36 - 20

ΔΙΠΛΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΔΕΣΣΑ

Με κορυφαίο τον νεαρό Πέτρο Κυριακού που πέτυχε 11 γκολ ο Αερωπός Έδεσσας πέρασε νικηφόρα από την Κατερίνη με 36-25 και έφτασε τους έξι βαθμούς στο πρωτάθλημα. Οι φιλοξενούμενοι νίκησαν μετά από τρεις συνεχόμενες ήττες, ενώ οι γηπεδούχοι παρέμειναν χωρίς πόντο στην τελευταία θέση.
ΑΡΧΕΛΑΟΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ- ΑΕΡΩΠΟΣ ΕΔΕΣΣΑΣ 25-36
Τα πεντάλεπτα: 1-2, 3-6, 4-9, 8-12, 9-16, 12-19 (ημχ.), 15-20, 17-22, 18-25, 22-28, 23-31, 25-36

ΦΟΙΒΟΣ- ΔΙΟΜΗΔΗΣ ΑΡΓΟΥΣ 19-32

Καταιγιστικοί οι «Λύκοι» στο κλειστό των Συκεών
Εξαιρετική εμφάνιση που δεν άφησε κανένα περιθώριο στον Φοίβο Συκεών πραγματοποίησε ο Διομήδης, κερδίζοντας με 32-19 στη Θεσσαλονίκη.
Αυτή ήταν η πρώτη ήττα εντός έδρας ήττα για τον Φοίβο, που μέχρι σήμερα μετρούσε δύο νίκες και μία ισοπαλία.
Οι φιλοξενούμενοι είχαν σε πολύ καλή ημέρα τον τερματοφύλακα Κοτανίδη, αλλά και τον πίβοτ Αδάμ Παπαδόπουλο.

ΕΚΤΟΣ ΕΔΡΑΣ ΝΙΚΗ ΤΟΥ ΠΑΟΚ - ΔΗΛΩΣΕΙΣ

Με Παλάσκα και Αραμπατζή να πρωταγωνιστούν στο σκοράρισμα, αλλά και τον Μπουκοβίνα πολύ θετικό στο τέρμα, οι πρωταθλητές επικράτησαν της αξιόμαχης ΧΑΝΘ.Η ΧΑΝΘ στο πρώτο ημίχρονο κόντραρε τον ΠΑΟΚ και ήταν συνέχεια κοντά στο σκορ, πηγαίνοντας στα αποδυτήρια με δύο γκολ διαφορά (10-12).
Με εντυπωσιακό ξέσπασμα στο ξεκίνημα του β΄ ημιχρόνου, ο ΠΑΟΚ κατάφερε να πάρει διαφορά στο σκορ και να επικρατήσει τελικά, με 22 - 30.
Τα πεντάλεπτα: 3-3, 5-7, 7-7, 8-9, 9-11, 10-12 (ημ.), 11-15, 11-18, 13-20, 15-22, 18-27, 22-30

Official song of the 22nd IHF Women's World Handball Championship 2015 - DENMARK

Δείτε στον παρακάτω σύνδεσμο το video του επίσημου τραγουδιού του Παγκοσμίου Πρωταθλήματος Γυναικών 2015, στη Δανία.