Ακαδημία - Αλκυών Δρεπάνου 10 - 0 (α.α.)
Απόλλων Σταυρούπολης- Πανσερραϊκός 28 - 24
Φαίακας - Αμύντας Αμυνταίου 31 - 15
Προοδευτική - ΒΑΟ 24 - 22
ΑΟ Πολιτείας - ΓΣ Χανίων 25 - 30

ΤΟΥΡΝΟΥΑ "KIKLOPAKI" 2015.

Στη τελική ευθεία μπαίνουν ο προγραμματισμός και οι εργασίες για το "KIKLOPAKI" 2015 και η οργανωτική επιτροπή του τουρνουά μαζί με τους εθελοντές είναι αισιόδοξοι ότι φέτος η διοργάνωση θα είναι πολύ καλύτερη και πολύ πιο αναβαθμισμένη από το 2014.
Όλες οι προετοιμασίες προχωράνε με γρήγορους ρυθμούς και τα πάντα θα είναι έτοιμα για ένα πετυχημένο τουρνουά στο οποίο θα πάρουν μέρος ομάδες από την Ελλάδα και από τη Βουλγαρία.
Οι ομάδες που ενδιαφέρονται να δηλώσουν συμμετοχή μπορούν να το κάνουν μέχρι τις 15 Δεκεμβρίου.
Μια αλλαγή που έχει γίνει στο πρόγραμμα του τουρνουά είναι ότι μπορούν να πάρουν μέρος σε αυτό και ομάδες παγκορασίδων Α (σε περιορισμένο αριθμό ) και αυτό γιατί υπήρχαν πολλά αιτήματα από όλη την Ελλάδα. Οι ομάδες παγκορασίδων Α θα αγωνιστούν σε ένα όμιλο, στη πρώτη φάση μεταξύ τους και στη συνέχεια θα μπούνε στο κανονικό πρόγραμμα.

ΜΕΓΑΛΗ ΝΙΚΗ ΤΟΥ ΔΟΥΚΑ

Μεγάλη νίκη σημείωσε ο Δούκας επί της ΑΕΚ, στον σημερινό αγώνα για τη HANDBALL PREMIER.
Οι ομάδες μοιράστηκαν τα ημίχρονα, όμως ο Δούκας ήταν αυτός που έκανε την ανατροπή και έφτασε στη νίκη, με 22 - 25 (ημίχρονο 10 - 7).
Εξαιρετική εμφάνιση έκανε ο τερματοφύλακας του Δούκα Δημήτρης Μπραουδάκης, έχοντας οριακά 50% ποσοστό, με 20 επεμβάσεις.

Α2 ΑΝΔΡΩΝ: ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ - ΑΟ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ 29 - 25

Μια πολύ καλή εμφάνιση, η οποία ωστόσο δεν είχε και το επιθυμητό αποτέλεσμα, πραγματοποίησαν το βράδυ του Σαββάτου, στη Νάουσα, οι άντρες του ΑΟΙ, για την 8η αγωνιστική της Α2 κατηγορίας (2ος Όμιλος), του πρωταθλήματος Χάντμπολ.
Οι παίκτες του ΑΟΙ, είχαν μια από τις καλύτερες εμφανίσεις τους στο φετινό πρωτάθλημα, παρουσιάστηκαν ήρεμοι και αποτελεσματικοί σε άμυνα και επίθεση, και κατάφεραν να «κοντράρουν» στα ίσα την ομάδα του Ζαφειράκη Νάουσας, σε ένα δύσκολο εκτός έδρας παιχνίδι.
Χαρακτηριστικό πως στα δυο πρώτα πεντάλεπτα ο ΑΟΙ προηγήθηκε στο σκορ με 2-4 και 4-6, ενώ έχασε το προβάδισμα από το 15' και έπειτα. Στη συνέχεια ο ΑΟΙ ήταν συνεχώς κοντά στο σκορ, ενώ το ημίχρονο τελείωσε με 14-12.

ΧΑΝΘ: Post Game Experience vs Aeropos Edessas

Τα καλύτερα γκολ, αποκρούσεις, αντιδράσεις αλλά και το κλίμα του Κλειστού Γυμναστηρίου "Μ. Τσικίνας" βρίσκονται στο Post Game Experience αυτής της εβδομάδας!
Δείτε το video!

Β΄ ΑΝΔΡΩΝ: ΓΣ ΠΑΠΑΣΙΔΕΡΗΣ - ΕΥΡΥΤΟΣ ΒΟΛΟΥ 32 - 17

Αλιεύσαμε και αναδημοσιεύουμε:

"Οι δύο όψεις του Α.Σ. Παπασιδέρης"
Με το ροζ φύλλο αγώνα και με ένα σκορ που δείχνει την διαφορά δυναμικότητας των δύο ομάδων έφυγαν οι παίκτες του Ανδρικού του Α.Σ. Παπασιδέρης από το γήπεδο.
Ο Α.Σ. Παπασιδέρης επικράτησε εύκολα με σκορ 32-17 απέναντι στον ανέτοιμο, απ' ότι φάνηκε, Εύρυτο Βόλου σε έναν αγώνα όπου η ομάδα του Κορωπίου παρουσίασε δύο πρόσωπα.
Με σκορ 9-3 στο 15λεπτο και 17-10 στο ημίχρονο η ομάδα του Κορωπίου έσβησε κάθε ελπίδα του αντιπάλου για νίκη από πολύ νωρίς.

Β΄ ΑΝΔΡΩΝ: ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ 5/12/2015

Η μη προσέλευση του ΑΟ Αλκυών Δρεπάνου στον αγώνα με την Ακαδημία Πάτρας στιγμάτισε την 4η αγωνιστική της Β΄ Εθνικής Ανδρών. Τα αποτελέσματα του Σαββάτου 5/12/2015:

Αλέξανδρος - Πόντιοι Κιλκίς 26-36
Ακαδημία - Αλκυών Δρεπάνου 10-0 (α.α.)