Κυριακή 25 Οκτωβρίου 2015

ΗΤΤΑ ΚΑΙ ΕΝΤΑΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΖΑΦΕΙΡΑΚΗ ΝΑΟΥΣΑΣ

Σ ένα πραγματικό ντέρμπι και ματς ακατάλληλο για καρδιακούς ο Ζαφειράκης Νάουσας παρά την καλή του εμφάνιση ηττήθηκε από τον Γ.Σ. Δράμας 1986 με 28-31 (11-12 στο 30λεπτο), στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής του Βορείου Ομίλου στο Χάντμπολ Ανδρών.

Το ματς ήταν επεισοδιακό με αρκετά νεύρα, ενώ το Κλειστό Γυμναστήριο της Νάουσας ήταν σχεδόν γεμάτο από φίλους τους χάντμπολ.

Αγωνιστικά οι δυο ομάδες ξεκίνησαν νευρικά και το σκορ ήταν χαμηλό. Στο πρώτο δεκάλεπτο το σκορ ήταν μόλις 3-2 υπέρ του Ζαφειράκη, ενώ στο 15λεπτό η ομάδα της Δράμας προηγήθηκε με 5-6 και το πρώτο ημίχρονο έληξε με 11-12 υπέρ των φιλοξενουμένων.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα της Νάουσας που έχει παράπονα από τη διαιτησία του αγώνα, έκανε μεγάλη προσπάθεια να καλύψει το σκορ αλλά δεν τα κατάφερε και ηττήθηκε με 28-31.

Είναι χαρακτηριστικό πως στο τέλος του αγώνα είχαμε νέες εντάσεις μεταξύ οπαδών των φιλοξενουμένων και παικτών και παραγόντων του Ζαφειράκη, ενώ τα επεισόδια έληξαν με παρέμβαση των ψυχραιμότέρων.