Σάββατο 21 Νοεμβρίου 2015

Α2 ΑΝΔΡΩΝ: ΑΝΕΤΗ ΝΙΚΗ ΓΙΑ ΤΟ ΣΕΡΙΦΑΤΟ

Η ομάδα του Σεριφάτο επικράτησε της Σαλαμίνας, με σκορ 29-19 για την 6η αγωνιστική του Νοτίου Ομίλου της Α2 Εθνικής, χωρίς ωστόσο να ικανοποιήσει με την εμφάνισή της και δείχνοντας επηρεασμένη από την ήττα στον Έσπερο Καλλιθέας.
Εύκολο το πρώτο ημίχρονο για το Σεριφάτο, όπου στο δεκάλεπτο οι παίκτες του Βασίλη Αναστασέλου προηγήθηκαν με 5-0, ενώ το ημίχρονο έληξε με 16-8.
Στην επανάληψη, το Σεριφάτο είχε σταθερά ένα προβάδισμα 7 τερμάτων, ενώ η Σαλαμίνα προσπάθησε να μην ξεφύγει η διαφορά. Έτσι, το επιμέρους σκορ 13-11 στο β’ μέρος διαμόρφωσε το τελικό 29-19.
Από το Σεριφάτο πρώτος σκόρερ ήταν ο Ανδρέας Θεοδωρόπουλος με 7 γκολ, ενώ από την Σαλαμίνα ξεχώρισε ο Γιάννης Δίπλαρος με 10 τέρματα.
Τα δεκάλεπτα: 5-0, 13-7, 16-8 ημ., 20-13, 23-17, 29-19 τελικό.
Σεριφάτο (Β. Αναστασέλος): Διαμαντόπουλος, Δημητρουλόπουλος 1, Ζάτσε 3, Θεοδωρόπουλος 7, Αλεξόπουλος 1, Γκιώνης 1, Δημόπουλος, Κολοκυθάς, Κόντος 4, Χατζηκωνσταντίνου 5, Στόσιτς 5, Γιούπης, Γιαννόπουλος 2.
Σαλαμίνα (Χ. Αλαΐσμας): Καγιαδάκης, Μανούσος, Δίπλαρος 10, Λασλής, Τσαρπαλής, Γεωργακόπουλος 3, Εξαρχόπουλος, Μπάρμπας 4, Γεωργόπουλος, Μπούτσης, Τρούλος, Χιώτης 2.