Δευτέρα 14 Δεκεμβρίου 2015

Β΄ ΑΝΔΡΩΝ: ΝΙΚΗ ΤΟΥ ΛΕΩΝΙΔΑ

Το Σάββατο 12 Δεκεμβρίου η ομάδα του Λεωνίδα αντιμετώπισε σε εντός έδρας παιχνίδι την ομάδα του Θρίαμβου Αθηνών, για την 5η αγωνιστική του πρωταθλήματος Β΄ Εθνικής Ανδρών.
Το παιχνίδι ξεκίνησε με τις 2 ομάδες να μπαίνουν δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και να συμβαδίζουν στο σκορ μέχρι το πρώτο τέταρτο όπου το σκορ ήταν 6-6. Μέσα στα επόμενα δέκα λεπτά η ομάδα του Λεωνίδα πήρε μια μικρή διαφορά 4 τερμάτων, 13-9, στο 25΄, την οποία όμως δεν κατάφερε να διατηρήσει, με το ημίχρονο να λήγει 15-14 υπέρ των γηπεδούχων.
Παρόμοια εικόνα και στο δεύτερο ημίχρονο με τον Λεωνίδα να έχει συνεχώς ένα μικρό προβάδισμα στο σκορ από 1 έως 4 τέρματα, χωρίς να καταφέρνει να το διευρύνει.
Το τελικό σκορ, 30-27, έδωσε δύο πολύτιμους βαθμούς στην ομάδα των Αγίων Αναργύρων για τη συνέχεια του πρωταθλήματος.
​Α.Ο.ΛΕΩΝΙΔΑΣ ΑΓ.ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ - ΠΑΟ ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΑΘΗΝΩΝ 30-27