Τετάρτη 18 Νοεμβρίου 2015

ΧΩΡΙΣ ΙΔΙΑΙΤΕΡΗ ΔΥΣΚΟΛΙΑ Ο ΦΙΛΙΠΠΟΣ

Χωρίς να συναντήσει ιδιαίτερη δυσκολία ο Φίλιππος Βέροιας νίκησε τον Πανελλήνιο με σκορ 34 - 25 (ημίχρονο 18 - 12).
Οι παίκτες του Γιώργου Ζαραβίνα κατάφεραν να είναι κοντά στο σκορ μέχρι το πρώτο 20λεπτο, οπότε και οι Βεροιώτες άρχισαν να ανοίγουν την ψαλίδα. Τα δύο εξτρέμ του Φιλίππου, κατά πρώτο λόγο και οι Μαστορογιάννης και Βεσελίνοβιτς επικουρικά, ήταν οι εκτελεστές του Φιλίππου. Ο Κρητικός για μια ακόμη φορά επιβεβαίωσε τις δυνατότητές του. Η εξέλιξη του αγώνα έδωσε την ευκαιρία και στους δύο προπονητές να δώσουν χρόνο συμμετοχής σε όλους τους παίκτες τους.
ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ – ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ 34-25
Τα 5λεπτα: 4-2, 7-6, 9-8, 12-10, 15-11, 18-12 (ημχ.), 21-13, 23-16, 28-18, 30-21, 34-24, 34-25
ΦΙΛΙΠΠΟΣ (Κώστας Τούτσης): Κότσιφας, Ζλατάνος, Χαραλαμπίδης 1, Αποστολίδης 2, Βεσελίνοβιτς 11, Παπαδόπουλος 2, Δραγκόλας 2, Παντελίδης, Δεληγιάννης 1, Μιχαηλίδης 3, Μαστορογιάννης 4, Καρυπίδης 8, Μπαντής, Ανανιάδης, Αλμπανίδης, Κορωνάς
ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ (Γιώργος Ζαραβίνας): Τζανακάκης, Παπαπούλιος 4, Κρητικός 8, Μακρυγιάννης, Μάτοβιτς 2, Χειβιδόπουλος 1, Γερουλάνος, Βλαχοθανάσης, Καραστέργιος 1, Τζάνος, Χαντέλης 1, Βασιλόπουλος 2, Παπαδιονυσίου 6, Μπαρίκος, Χιωτέλης, Χατζηκωνσταντίνου
Διαιτητές: Πατιός- Τσιάνας, Δίλεπτα: 3-5 Πέναλτι: 5/6 – 1/2